Достапни линкови

Грозни: Едно лице загина во две експлозии на автомобил бомби


Во две експолозии на автомобил бомби во главниот град на Чеченија - Грозни едно лице загина а повеќе од 20 се повредени. Сеуште е нејасно кој ги извршил нападите.
XS
SM
MD
LG