Достапни линкови

Париз: Арафат останува в болница


Палестинскиот лидер Јасер Арафат останува во болницата во Париз каде од петокот е донесен на медицински истражувања откако здравствената состојба нагло му се влоши. Засега лекарите ја отфрлаат можноста дека 75 годишниот палестински председател боледува од леукемија. Најавено е дека конечата дијагноза ќе биде соопштена в среда.
XS
SM
MD
LG