Достапни линкови

Кабул: Тројца службеници на ОН киднапирани во Авганистан


Ал Џезаира емитуваше видео снимка со тројцата службеници на Обединетите Нации киднапирани во Авганистан од страна на талибанска милитнатна групација наречена Армија на Муслиманите. Тие во замена за ослободување на хуманитарните работници, две жени од Британија и косово,и маж од филипини бараат ослободување на талибанските затвореници во Авганистан и од американската база Гватенамо Беј на Куба најдоцна до среда. Во спортивно заложниците ќе бидат убени . Обединетите Нации упатија апел за ослободување на нивните службеници.
XS
SM
MD
LG