Достапни линкови

Багдад: Телото пронајдено во Ирак не е на јапонскиот заложник Шосеи


Телото пронајдено во Ирак, и покрај претходните сомневања, не било на јапонскиот заложник Шосеи Кода, соопштено е во Токио откако во Кувајт била извршена обдукција на телото. Милитантната група предводена од Абу Мусаб ал Заркави, сојузникот на Ал Каида, се закани дека ќе го убие заложникот доколку не бидат повлечени јапонските војници од Ирак. Токио го отфрли ова барање.
XS
SM
MD
LG