Достапни линкови

Москва: 80 бомбаши се погдотвуваат за напади во Русија


Првиот човек на руската федерална служба за безбедност Николај Патрушев изјави дека околу 80 бомбаши самоубијци се подготвувале во странство за терористички напади во Русија, јави Ројтерс. Зборувајки во руската Дума, Патрушев соопштил дека напаѓачите наскоро ќе биле испратени во Русија.
XS
SM
MD
LG