Достапни линкови

Виена: ОПЕК очекува натамошен пад на цената на нафтата


Претставници на ОПЕК соопштија дека очекуваат натамошен пад на цената на нафтата на светските берзи, откако таа достигна рекордно ниво. Синоќа на Њујоркшката берза суровата нафта, која ќе се испорачува во декември, се продаваше за нешто над 50 долари за барел.
XS
SM
MD
LG