Достапни линкови

Атина: Експлозија на бомба


Во една од главните улици во Атина изутрината експлодирала бомба во моментот кога таму поминувале два автобуси со полицајци, но нема повредени. Засега никој не ја презел одговорноста за експлозијата. Во текот на 80-тите и 90-тите годинирадикални левичарски групи во Грција, вршеа слични напади врз полициски автобуси.
XS
SM
MD
LG