Достапни линкови

Багдад: Киднапирани двајца возачи од Шри Ланка и Банглдадеш


Екстремистичката група Исламска армија на Ирак, киднапирала двајца возачи, едниот од Шри Ланка, а другиот од Бангладеш, јави катарската телевизија Ал Џезеира. Возачите работеле за една кувајтска фирма во Ирак.
XS
SM
MD
LG