Достапни линкови

Рамала: Арафат замина на лекување во Париз


Палестинскиот лидер Јасер Арафат денеска замина на лекување во Париз. Од неговото седиште во Рамала, на Западниот Брег, од каде што над две години израелските сили не му дозволуваа да излезе, Арафат беше префрлен со јордански воен хеликоптер до Аман од каде што ќе биде транспортиран за Париз. Лекарите се сомневаат дека 75 годишниот Јасер Арафат има леукемија.
XS
SM
MD
LG