Достапни линкови

Сеул: Договор за преместување на воена база на САД од Сеул


Јужна Кореја и Соединетите Држави потпишаа договор за преместување на американската воена база од Сеул. Дислокацијата е дел од американското воено прегрупирање на силите во Јужна Кореја, кои се таму веќе 50 години, по конфликтот со Северна Кореја.
XS
SM
MD
LG