Достапни линкови

Киев: Неколкудневна посета на Владимир Путин


Рускиот претседател Владимир Путин од денеска ќе престојува во неколкудневна посета на Украина. В недела во Украина ќе се одржат претседателски избори, а Путин отворено го подржува про-рускиот премиер Виктор Јанукович.
XS
SM
MD
LG