Достапни линкови

Фалуџа: Убиен од соработниците на Заркави


Американските сили соопштија дека во воздушниот напад врз Фалуџа, рано изутрината, бил убиен еден од соработниците на Абу Мусаб Ал Заркави. Групата на Заркави, сојузничка на Ал Каида, е осомничена за серијата бомбашки напади во Ирак. Соединетите Држави понудија награда од 25 милиони долари за апсење на Заркави.
XS
SM
MD
LG