Достапни линкови

Токио: Неколку силни земјотреси во Јапонија


Неколку силни земјотреси денеска ја погодија Јапонија, кои, според експертите, се последица од големиот саботен потрес во кој загинаа над дваесет луѓе, а околу две илјади беа повредени. Саботниот потрес, од шест запирка осум степени според Рихтеровата скала бил најсилен во изминативе девет години, односно по оној катастрофалниот што го погоди градот Кобе.
XS
SM
MD
LG