Достапни линкови

Пекинг: Средба Џинтао - Пауел


Американскиот државен секретар Колин Пауел денеска во Пекинг се состана со кинескиот претседател Ху Џинтао. Според агенциите, главна тема била севернокорејската нуклеарна програма. Пауел, претходно престојуваше во Токио од каде што ја повика Северна Кореа која ја нарече терористичка држава, да ги продолжи преговорите за разоружување.
XS
SM
MD
LG