Достапни линкови

Багдад: Најмалку тројца загинати во експлозија на бомба


Најмалку три лица загинале, а повеќемина други биле повредени во ескплозија на бомба во близина на еден австралиски воен конвој во центарот на Багдад. Претходно, групата на Абу Мусаб ал Заркави ја презеде одговорноста за егзекуцијата на пеесетина ирачани кои американските сили ги тренирале да станат војници. Според агенциите, убиените ирачани биле невооружени.
XS
SM
MD
LG