Достапни линкови

Брисел: Посета на шефот на македонската дипломатија Илинка Митрева


Македонскиот минситер за надворешни работи Илинка Митрева, како што е најавено, денеска во Брисел ќе разговара со генералниот секретар на НАТО Јап Де Хоп Схефер и со евро комесарот Хавиер Солана. Главна тема на разговорите ќе биде процесот за членство на Македонија во евроатлантските структури.
XS
SM
MD
LG