Достапни линкови

Париз: Денеска почнува медитерански форум


Во Париз денеска започнува медитерански форум, на кој ќе присуствуваат шефовите на дипломатиите на Франција, Алжир, Египет, Шпанија, Малта, Мароко, Португалија, Тунис и Туција, како и претставници на Грција и Италија. Главни теми на разговорите ќе бидат Ирак и ситуацијата на Блискиот Исток.
XS
SM
MD
LG