Достапни линкови

Рамала: Туниски доктори ќе го прегледуваат Арафат


Шестмина туниски доктори допатуваа синоќа во Рамала, седиштето на Јасер Арафат за да извршат прегледи на 75годишниот палестински лидер. Ова е втора група доктори што доаѓа да го прегледа Арафат, кој според официјални претставници на неговиот кабинет боледува од грип.
XS
SM
MD
LG