Достапни линкови

Багдад: Осум лица загинале во експлозија на автомобил бомба во полициски тренинг центар


Ирачката полиција соопшти дека 8 лица загинале, а многумина се повредени во експолозија на автомобил бомба во местото Багдади 200 километри од Багдад. Нападот се случил во база на американските и ирачките сили користена и како полициски тренинг центар.
XS
SM
MD
LG