Достапни линкови

Фалуџа: Фатен близок соработник на Абу Мусаб ал Заркави


Американските сили денеска соопштија дека фатиле еден бизок соработник на Абу Мусаб ал Заркави за време на време на ноќешните напади врз упориштето на групата на овој јорданскиот милитант во Фалуџа во Ирак. Ал Заркави и неговата група стојат зад многу самоубиствени бомбашки напади и киднапирања на странци во Ирак.
XS
SM
MD
LG