Достапни линкови

Букурешт: Состанок на шефовите на дипломатиите на девет балкански земји


Денеска во Букурешт се одржува состанок на министрите за надворешни работи на девет Балкански земји на кој се расправа за соработката и стабилноста во регионот. На отвороњето на состанокот романскиот претседател Јон Илиеску изјави дека балканските народи би требало да сторат се погрдното мислење за Балканот во светот да го сменат со ново кое, како што рече, ќе биде гордост за нив.
XS
SM
MD
LG