Достапни линкови

Токио: 68 загинати во тајфунот Токаге


Во тајфунот Токаге што ја погоди Јапонија, според последните информации, загинале шеесет и осум луѓе, додека над дваесет се водат за исчезнати. Јапонија годинава ја зафатија рекорден број тајфуни, осум, а последниот беше најсилен од сите. Тој остави над дваесет и три илјади поплавени домови.
XS
SM
MD
LG