Достапни линкови

Западен Брег: Хамас се закани со одмазднички напади


Палестинската милитантна група Хамас се закани со одмазнички акции откако во израелските воздушни загина еден од нејзините команданти. Станува збор за Аднан ал Ѓул, водечки инжињер на Хамас, познат како татко на ракетите Касам што палестинските екстремисти често ги користат за напади врз Израел.
XS
SM
MD
LG