Достапни линкови

Костур: Средба на министрите за одбрана на Македонија, Грција и Албанија


Министрите за одбрана на Македонија, Грција и Албанија денеска во Костур, како што е најавено, треба да разговараат за соработката на трите земји во одбраната. Посебно ќе стане збор за изградба на мини регионален безбедносен систем со цел зајакнување на јужното крило на НАТО.
XS
SM
MD
LG