Достапни линкови

Багдад: Најмалку четири лица загинале во авотбус кој превезувал работници


Најмалку 4 лица загинале во напад на автобус во Багдад кој превезувал работници на багдадскиот аеродром. Како што јави ројтер, автобусите кои превезуваат работници во американски бази или други установи се честа мета на напади.
XS
SM
MD
LG