Достапни линкови

Москва: Путин планира посета на Украина


Рускиот претседател Владимир Путин планира да ја посети Украина следната недела на три дена пред претседателските избори. Според Москва, тоа е поврзано со 60 годишнината од ослободувањето на Киев од нацистите. Опозициониот кандидат за претседател, подржан од запад, Виктор Јушченко изјави дека посетата на Птин значи подршка на владинот кандидат за претседател премиерот Виктор Јануковиќ.
XS
SM
MD
LG