Достапни линкови

Хавана: Фидел Кастро го повредил зглобот на раката


Кубанскиот претседател Фидел Кастро го повредил зглобот и раката кога сакал да седне на местото по 1 часовниот говор што го одржал пред 30 илјади луѓе во Санта Клара каде што се посмртните останки на револуционерот Че Гевара. 78 годишниот Кастро кој е на власт по револуцијата во 1959 потоа го побарал микрофонот и на публиката и ја соопштил повредата.
XS
SM
MD
LG