Достапни линкови

Москва: Во Русија годишно исчезнуваат повеќе од 30 илјади тинејџери и деца


Повеќе од 30 илјади деца и тинејџери исчезнуваат годишно во Русија, а најмалку 500 илјади живеат на улиците во руските градови. Леонид Чекалин лидер на организацијата ,,Децата се иднина на Русија“ изјави дека во изминативе години се откриени 190 мрежи за трговија со деца. Истовремено владата е обвинета за намалување на помошта за 15 насто за таканаречените улични деца.
XS
SM
MD
LG