Достапни линкови

Токио: Најмалку 54 загинати во тајфун


Како последица на тајфун кој во Јапонија, предизвика поплави, лизгање на земјиште и големи бранови загинале најмалку 54 лица, а 30 – тина се исчезнати. Ова е десетиот Тајфун кој годинава ја погоди Јапонија и се смета за најсилен во изминативе 10 години.
XS
SM
MD
LG