Достапни линкови

Пекинг: 56 загинати во експлозија на метан во рудник во Кина


Во експлозија на метан во рудник во централна Кина загинале 56 рудари, а 92 се водат како исчезнати, јавија агенциите. Ова е една од најголемите рударски несреќи во Кина во изминативе неколку години.
XS
SM
MD
LG