Достапни линкови

Техеран: Состанок на претставници на Британија, Франција и Германија со претставници на Иран


Преставници на Британија, Франција и Германија денеска се состануваат со преставници на Иран за да и дадат потстрек на исламската република да преземе чекори и да докаже дека не се обидува тајно да произведе нуклеарно оружје. Според извештајите, на Иран, доколку го стори тоа за да ги одбегне евентуалните санкции на Обединетите Нации, ќе му биде понудена нуклеарна технологија за изградба на реактор.
XS
SM
MD
LG