Достапни линкови

Белград: Посета на шефот на бугарската дипломатија Соломон Паси


Претседавачот на ОБСЕ, шефот на бугарската дипломатија Соломон Паси, денеска во Белград и во Подгорица ќе разговара со државниот врв на Србија и Црна Гора. Главни теми се ситуацијата во регионот и престојните избори на Косово.
XS
SM
MD
LG