Достапни линкови

Мадрид: Уапсени седум лица под сомневање дека биле припадници на милитантна група


Властите во Шпанија соопштија дека уапсиле седум лице под сомневање дека биле припадници на исламистичка милитантна група. Се додава дека лицата, повеќето алжирци, подготвувале терористички напад во Шпанија. Исламистички милитанти, поврзани со Ал Каида, се обвинети за терористичките напади изведени во март годинава во Мадрид во кои загинаа над сто и деведесет луѓе.
XS
SM
MD
LG