Достапни линкови

Багдад: Најмалку седуммина загинати во експлозија


Најмалку седумина лица загинале, а дваесетина биле повредени во синоќешната експлозија на автомобил бомба во Багдад. Ирачката полиција соопшти дека станува збор за самоубиствен напад. Во меѓувреме, во Фалуџа продолжија борбите меѓу американските сили и ирачките бунтовници.
XS
SM
MD
LG