Достапни линкови

Азија: Нов рекорд на цената на нафтата


Цената на нафатата денеска достигна нов рекорд. На азиските берзи барел нафта се продава за над пеесет и пет долари за барел. Тоа е за седумдесет насто повеќе од центата во истиот период лани. Сепак нафтата е за дваесет и пет долари поевтина од времето на нафтената криза во средината на осумдесетите години на минатиот век.
XS
SM
MD
LG