Достапни линкови

Париз: Почина Пјер Селинџер, портпарол на претседателите Кенеди и Џонсон


79 годишниот Пјер Селинџер, портпарол на Белата Куѓа за време на претседателот Џон Кенеди и Лондон Џонсон, почина денеска во Франција како последица на срцев удар, пренесуваат американските медиуми. Според неговата сопруга Никол Селинџер, тој ќе биде погребан во САД, на воените гробишта Харлингтон, каде е погребан и Џон Кенеди.
XS
SM
MD
LG