Достапни линкови

Багдад: Вооружената група на Ал Заркави егзекутирала 11 Ирачани?


Вооружената група на јорданецот Абу Мусаб ал Заркави на својата интернет страница соопшти дека екзекутрилата 11 ирачани припадници на полицијата и националната гарда, кои ги нарекува предавници. Вои соопштението чија автентичност сеуште не е потврдена се наведува дека 11 ирачки предавници се убиени на Багдадската улица Хаифа, каде минатиот септември се водеа жестоки борби меѓу американските сили и герилците.
XS
SM
MD
LG