Достапни линкови

Пекинг: Путин задоволен од добрите односи со Кина


Рускиот претседател Владимир Путин изрази задоволство од добрите односи со Кина, кои, според негова оценка, достигнале највисоко ниво. За време на посетата на Путин на Кина, бил постигнат договор за долго-годишниот пограничен спор и за развој на енергетската соработка.
XS
SM
MD
LG