Достапни линкови

Багдад: Експлозии на бомби пред пет цркви


Во Багдад изутрината експлодираа бомби пред 5 цркви, но освен материјална штета, нема жртви или повредени. Експлозија се случила и во близина на една болница, при што едно лице загинало, а 9-мина биле повредени. Во меѓувреме, околу илјада американски војници го опколиле градот Фалуџа во акцијата против бунтовниците и прврзаниците на Абу Мусаб Ал Заркави.
XS
SM
MD
LG