Достапни линкови

Приштина: Ден на жалост по загинувањето на 14 ученици во сообраќајна несреќа


Косовскиот премиер Бајрам реџепи денеска прогласи ден на жалост поради смрта на 14 ученици кои загинаа вчера во сообраќајна несреќа во северна Албанија. Во автобусот кој се судри со автомобил имало 50 ученици кои се враќале на Косово од екскурзија во Албанија.
XS
SM
MD
LG