Достапни линкови

Пекинг: Продолжува посетата на Путин


Рускиот претседател Владимир Путин денеска се среќава со кинескиот премиер Вен Џибао во рамките на три дневната посета на Кина. Вчера Путин и претседателот Ху Џинтао потпишаа серија договори за источниот дел од заедничката граница. Постигната е согласност Корејскиот полуостров да остене де нукларизирана зона и признаена е потребата од борбата против тероризмот и сепаратизмот.
XS
SM
MD
LG