Достапни линкови

Свет: Одбележување на Рамазан


Повеќе од милијарда муслимани во светот од денеска го одбележуваат светиот месец Рамазан деветиот по ред според месечевиот календар кога се слави обелоденувањето на пророкот Мухамед во Коранот. Во изјавата на кралското семејство на Саудиска Арабија, муслиманите се потсетуваат на толерантниот ислам, на отфрлање на насилството, екстремизмот и тероризмот.
XS
SM
MD
LG