Достапни линкови

Свет: Осум од десет земји го поддржуваат Кери на претседателските избори во САД


Според меѓународното истражување за американските претседателски избори јавното мислење покажува дека 8 од десет водечки земји во светот го фаворизираат кандидатот на опозиционите Демократи, Сенаторот Џон Кери наспроти претседателот Џорџ Буш. Истражувањето што го извршија главните весници, покажува дека за Кери се Австралија, Велика Британија, Канада, Јапонија, Шпанија, Франција, Мексико, и Јужна Кореја. Буш победи во Русија и Израел.
XS
SM
MD
LG