Достапни линкови

Букурешт: Состанок на министрите за одбрана на НАТО со рускиот шеф на дипломатијата Иванов


Министрите за одбрана на земјите членки на НАТО во рамките на неформалниот состанок во Романија, денеска ќе се состанат со нивниот руски колега Сергеј Иванов. Вчера, министрите расправаа за американското барање НАТО да ја превземе операцијата во Авганистан за елиминирање на талибанските и борците на Ал Каида. Франција и Германија го отфрлија таквото барање.
XS
SM
MD
LG