Достапни линкови

Париз: Расправа на францускиот парламент за кандидатурата на Турција за членство во ЕУ


Францускиот парламент денеска ќе расправа за кандидатурата на Турција за членство во Европската Унија. Франција е една од земјите во кои доминира противењето за прием на Турција во Унијата. Од друга страна, вчера, германскиот канцелар Шредер и италијанскиот премиер Берлускони се заложија за започнување на преговорите за членство со Турција.
XS
SM
MD
LG