Достапни линкови

Пекинг: Посета на Владимир Путин


Рускиот претседател Владимир Путин денеска ја започна три-дневната посета на Кина, која е посветена на битката против тероризмот, билатералните односи и снабдувањето со нафта и гас. На разговорите со кинескиот претседател Ху Џинтао и премиерот Вен Џибао една од темите е и членството на Русија во Светската трговска организација.
XS
SM
MD
LG