Достапни линкови

Токио: Донаторска конференција за Ирак


Со учество на повеќе од 50 земји-донатори во Токио денеска почна Донаторска конференција за Ирак, на која ќе бидат разгледани перспективите на земјата и финансирањето на одредени проекти.
XS
SM
MD
LG