Достапни линкови

Газа: Операции на израелската војска


Израелски воени извори соопштија дека нејзините војници навлегле во нов реон во Појасот Газа, како дел од операцијата за прекинување на палестинските ракетни напади врз израелските населби.
XS
SM
MD
LG