Достапни линкови

Анкара: Ослободени 10 турски работници во Ирак


Турскиот министер за Надворешни работи Абдула Гул денеска потврди дека ирачките киднапери ослободиле 10 турски работници. Според министерот Гул биле ослободени 1 работници на турската градежна фирма Винсан, и дека за ова се информирани и нивните семејства. Одговорноста за нивното киднапирање ја презема едена исламистичка група која за нивно ослободување бараше турската градежна фирма Винсан да ги прекине работите во Ирак.
XS
SM
MD
LG