Достапни линкови

Пакистан: Успешен тест на балистичка ракета


Пакистан денеска успешно тестираше балистичка ракета од среден дострел, објави пакистанската војска. тестирањето на ракетата од домашно производство, според соопштението поминала според планираното. Сите соседни земји според вообичаената постапка навреме биле известени за тестирањето на оваа ракета, се вели во соопштението.
XS
SM
MD
LG